Norwich - Cardiff, wynik meczu: 4-1

W meczu 33. kolejki Championship drużyna Norwich podejmowała Cardiff na własnym boisku, na stadionie Carrow Road. Spotkanie, które odbyło się 2 dni temu o godzinie 15:00, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy zdecydowanie wynoszącym 4-1. Już w pierwszej połowie Norwich objęło prowadzenie 2-1, utrzymując swoją przewagę i zdobywając kolejne bramki po przerwie.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Norwich i Cardiff

W sobotnie popołudnie na stadionie Carrow Road w Norwich odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy miejscowym zespołem Canaries a drużyną gości z Cardiff. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-1, w którym to zespół z Norfolk zdominował rywali od pierwszego gwizdka.

W pierwszej połowie meczu obie drużyny prezentowały się bardzo wyrównanie, starając się kontrolować środkową część boiska. Pierwszą bramkę dla Cardiff zdobył J. Collins w 19. minucie, jednak Norwich szybko odpowiedział bramką J. Sargenta w 39. minucie, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Przewaga Canaries była coraz bardziej widoczna, co zaowocowało kolejnym trafieniem w 44. minucie, kiedy to Gabriel Sara ustalił wynik pierwszej połowy na 2-1 dla gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, a Norwich nadal dominował na boisku. J. Sargent zdobył swoją drugą bramkę w 54. minucie, powiększając prowadzenie swojej drużyny. Cardiff próbował odpowiedzieć, ale to Canaries kontrolowali grę i to oni dodali kolejną bramkę w 77. minucie, kiedy to C. Fassnacht ustalił wynik meczu na 4-1. Asystę przy tej bramce zanotował S. van Hooijdonk.

W drugiej połowie arbiter Darren Bond pokazał trzy żółte kartki gościom - Rubinowi Colwillowi w 47. minucie, Nathanielowi Phillipsowi w 69. minucie oraz Dimitrisowi Goutasowi w doliczonym czasie gry. Żadnej z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji na boisku.

Po tym zwycięstwie Norwich zbliża się do awansu, zachowując pozycję jednego z faworytów do promocji do wyższej ligi. Kibice Canaries mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców, którzy prezentują coraz lepszą formę. Natomiast Cardiff będzie musiał popracować nad swoją grą, by uniknąć strefy spadkowej. Kolejne mecze dla obu drużyn zapowiadają się interesująco, a fani piłki nożnej z pewnością czekają na kolejne emocje na boisku.