Powody, dla których powinieneś skorzystać z masażu sportowego po treningu

Czy wiesz, że zawodowi sportowcy po każdym treningu korzystają z masażu sportowego? Ty też powinieneś! Wykonanie masażu sportowego po następnej sesji treningowej może pomóc w zmniejszeniu stresu powysiłkowego, zapobiec bolesności mięśni, zwiększyć krążenie krwi i zmniejszyć nacisk napiętych mięśni. Lepsze krążenie krwi oznacza szybszą regenerację i szybszą naprawę mięśni. Masaż sportowy po treningu pomaga również rozładować kwas mlekowy w mięśniach i zmniejsza ryzyko ponownego nadwyrężenia mięśni podczas następnego treningu. Korzyści płynące z masażu sportowego są liczne i nie należy ich pomijać.

Korzyści z masażu

Jeśli chcesz pozostać aktywny i zdrowy przez całe życie, regularny masaż sportowy jest koniecznością. W końcu tylko dzięki masażowi sportowemu możesz uzyskać jak najwięcej ze swoich treningów i jednocześnie pozostać wolnym od kontuzji. Jeśli chcesz, aby Twoje mięśnie przetrwały całe życie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji - a masaż sportowy jest najlepszym sposobem, aby to osiągnąć. Inwestując w regularny masaż sportowy, kupujesz w zasadzie ubezpieczenie domu. Możesz go nie potrzebować, ale lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Rozluźnienie i rozciąganie mięśni

Podczas masażu sportowego masażysta najpierw nakłada olejku, który pomaga w rozluźnieniu mięśni. Jest to konieczne, ponieważ mięśnie są często spięte po treningu, co utrudnia pracę masażysty. Po rozluźnieniu mięśni i ich rozciągnięciu, masażysta zastosuje kombinację technik masażu, aby ułatwić przepływ krwi i złagodzić ból. Aby to osiągnąć, masażysta może zastosować różne sposoby masażu, takie jak uciskanie, tarcie, włókna poprzeczne, karate chop i rozciąganie. Przepływ krwi i kombinacja ciśnienia stworzona przez te sposoby masażu jest idealna do uwolnienia napięcia, bolesności i węzłów w mięśniach. Trening może wzmocnić tkanki łączne w organizmie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób, które wykonują trening siłowy. Kiedy trenujesz z ciężarami, być może wzmacniasz swoje mięśnie, ale możesz również dodać dodatkową masę do tkanek łącznych, które otaczają twoje stawy i mięśnie. Ta dodatkowa masa nazywana jest "włóknem mięśniowym".